Функція, задана формулою y=kx+b, називається лінійною. Графіком її є пряма лінія, отже для побудови досить розрахувати координати двох точок. Розглянемо деякі властивості функції.
k- кутовий коефіцієнт, дорівнює тангенсу кута, що утворює графік функції з додатнім напрямком осі абсцис, b – вільний член, показує ординату точки перетину графіка з віссю ординат.
Звідси випливає, що графік функції y=5x+3 перетинатиме вісь ординат у точці (0;3) й утворюватиме гострий кут з додатнім напрямком ОХ, бо 5>0. Функція зростаюча.
Для функції ж y=-2x+3 точка перетину з віссю ординат буде та ж, але від’ємний кутовий коефіцієнт свідчить про те, що кут нахилу графіка до додатнього напрямку ОХ тупий, функція спадна.
З властивостей кутових коефіцієнтів слідує, що функції, задані формулами з однаковими кутовими коефіцієнтами, мають паралельні графіки.
Якщо ж добуток кутових коефіцієнтів дорівнює -1, то графіки перпендикулярні.
Пропонуємо узагальнену таблицю властивостей лінійної функції, використання якої допоможе при розв’язуванні практичних задач.
Приклади розв’язування практичних завдань з використанням властивостей лінійної функції розглянемо у наступній публікації:“Лінійна функція. Прикладні завдання”